Nový Bozděchov 17 378 42 Horní Radouň
+ 420 739 185 181
bernardyn@mujmejl.cz

Kam v okolí

Ubytování U Bohouše se nachází v malé vesnici Nový Bozděchov, části obce Horní Radouň, na pomezí Vysočiny a Jihočeského kraje, v krásném jindřichohradeckém kraji.

V zimě je k dispozici nedaleký lyžařský vlek Ski klubu Čihadlo, se sjezdovkou Horní Radouň, jakož i spousta běžeckých stop.Na jaře, v létě nebo na podzim je tato lokalita je vhodná k rodinným rekreacím, pěší turistice, cykloturistice, houbaření, stejně jako pro milovníky přírodního koupání nebo historie. Ať již na kole či pěšky, můžete objevovat krásu okolních lesů a luk nebo navštívit památky jako jsou zámky Červená Lhota, Jindřichův Hradec, Třeboň, Kamenice nad Lipou, hrady Choustník, Kozí hrádek, Landštejn, Tábor, kaple Starý Bozděchov, Bukovka a spoustu dalších zajímavostí.


Zámek Červená Lhota

Zámek Jindřichův Hradec

Zámek Třeboň

Zámek Kamenice n.Lipou

Hrad Choustník

Kozí hrádek

Hrad Landštejn

Památník u VTS Mnich

V okolí Nového Bozděchova se nachází i další atraktivní turistická místa, jako například Čertův kámen, Chýnovské jeskyně, Veselské pískovny, turistická stezka podél Lužnice, cyklotrasa Praha – Vídeň, ZOO park na Hrádečku, rozhledna Děbolín, Fantazium-Houbový park a bludiště v kukuřici Roseč, nebo označení 15.poledníku, který prochází nedaleko. Milovníky piva jistě potěší nedaleký minipivovar Kamenice nad Lipou.


Čertův kámen

Chýnovské jeskyně

Rozhledna Děbolín

Veselské pískovny

ZOO park Na Hrádečku

Fantazium-Houbový park

Kukuřičné bludiště Roseč

Minipivovar Kamenice n.Lipou